Dzień otwarty Politechniki Śląskiej dla dziewczyn

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn rozpocznie się 30 marca 2017 r. o godz. 10.00.

Pierwsza część, oficjalna, będzie polegała na pokazach i wykładach.

Następnie odwiedzające Politechnikę Śląską dziewczyny będą mogły spotkać się z przedstawicielami, pracownikami i studentami wszystkich wydziałów PŚ, porozmawiać i zadać pytania dotyczące studiów. Będą też na miejscu obecne studenckie koła naukowe, które pokażą swoje prace, ciekawe projekty (drony, bolidy, eksperymenty chemiczne) i będą witać dziewczyny np. goździkiem 🙂 Ostatnią częścią Dnia Otwartego Dla Dziewczyn będzie „bieg w kasku” wokół Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej , który zakończy się przy Centrum Edukacyjno-Kongresowym. Zwyciężczynie staną na podium i otrzymają nagrody z rąk władz Politechniki Śląskiej.

10.00
Powitanie przez Rektora
CEK, aula A Zapisy TAK
10.15
Pokaz interaktywny z dziedziny mikrobiologii: dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska
10.40
Prezentacja oferty edukacyjnej PŚ: przewodnicząca Samorządu Studenckiego Barbara Balon
11.05
Dlaczego warto zostać „wrażliwą” Panią Inżynier?: mini wykład dr inż. arch. Agnieszka Labus
11.30
Spotkania z przedstawicielami wszystkich wydziałów PŚ oraz ze studenckimi kołami naukowymi
CEK, korytarze wokół auli A
Zapisy NIE
12.30
„Bieg w Kasku”: biegną dziewczyny ze studentkami
Wokół CNT
13.00
Wręczenie nagród na podium, zakończenie imprezy
Przed wejściem do CEK

30 MARCA 2017 r.

Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej
ul. Konarskiego 18b, Gliwice

• dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska
    mikrobiolog; finalistka międzynarodowego konkursu popularyzującego naukę FameLab w 2015 r. (również laureatka nagrody publiczności); współprowadząca program Canal+ Discovery „Wynalazcy przyszłości”
  • dr inż. arch. Agnieszka Labus
    architekt; uzyskała doktorat w wieku 27 lat; specjalizuje się w koncepcjach odnowy miast europejskich XXI wieku jako miejsc przyjaznym ludziom starszym; laureatka Nagrody Naukowej POLITYKI w 2014 r.

REJESTRACJA

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację Dnia Otwartego Dla Dziewczyn na Uczelni:
Magdalena Pawlaczek-Kowalska, Biuro Promocji
Tel. 32 2371969