Relacja z V Rodzinnego Pikniku Nauki i Kultury przy Euro-Centrum w Katowicach

Dnia 9 czerwca Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej miało przyjemność uczestniczyć w pikniku poświęconym niskiej emisji, na którym poruszany był również problem smogu na terenie województwa Śląskiego. Piknik odbył się w Katowicach w Euro-Centrum, CPN reprezentowali studenci ze Studenckiego Naukowego Koła Biotechnologów, którzy zabawiali najmłodszych uczestników pikniku poprzez rozdawanie szalek Petriego, probówek z galaretką oraz pokazywanie podstawowych technik posiewu bakterii. Dzieciaki wykazywały duży entuzjazm i zaangażowanie. Na pewno wiele z nich w przyszłości poszerzy grono naszych studentów. W trakcie zabawiania najmłodszych, rodzice mogli wysłuchać wielu ciekawych informacji na temat działań antysmogowych realizowanych przez Politechnikę Śląską, które przedstawili pracownicy Katedry Ochrony Powietrza oraz Centrum Popularyzacji Nauki. Zaprezentowany został również nasz specjalistyczny sprzęt do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń smogowych oraz pozytywne nastawienie w walce ze smogiem.