Rejestracja na warsztaty Politechniki Juniora i Seniora 12 stycznia

• 12 stycznia 2019

Tytuł: Jak z drewna i płomieni można tworzyć piękne rzeczy

Data: 12.01.2019

Miejsce: Laboratorium Instytutu Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, Wydział Mechaniczny Technologiczny, ul. Konarskiego 18A, 44-100 Gliwice

Godzina: godz: 10:00,

Czas trwania: 2 godziny

Opis: Zajęcia przygotowane dla dzieciaków, które chcą się dowiedzieć ciekawostek o drzewach i strukturze drewna, dlaczego żyrafy jedzą zawsze stojąc pod wiatr, czemu liście żółkną na jesień, czemu po ścięciu drzewa widać słoje i jak kontrolować ogień, żeby zdobił zamiast niszczyć.

Rejestracja zakończona.

Rozstrzygnięcie konkursu na artykuł popularnonaukowy dla społeczności akademickiej Politechnika Śląska pt. O nauce po ludzku.

Na dobry początek tygodnia ogłaszamy wyniki konkursu na artykuł popularnonaukowy
dla społeczności akademickiej Politechniki Śląskiej pt. O nauce po ludzku.

🥇I miejsce – Marcelina JURECZKO z artykułem pt. Zombie apokalipsa,
🥈II miejsce – Anna BANACH z artykułem pt. Superorganizm,
🥉III miejsce – Katarzyna DYBAŁA z artykułem pt. Architektura, która czuje.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane prace, a Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zwycięskie artykuły zostaną opublikowane w Biuletynie Politechniki Śląskiej.