26 października 2019 Politechniki Juniora i Seniora

Wykład interaktywny: Jak zobaczyć dźwięk?
Prowadzący:  dr inż. Bogusław Ziębowicz
Instytut Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej

Opis: Wykład interaktywny dotyczący tego w jaki sposób odtwarzamy dźwięk z gramofonu. Na wykładzie oprócz muzyki będą zdjęcia z mikroskopu skaningowego płyty gramofonowej oraz igły gramofonowej.

Godzina: 9:00-10:00

Lokalizacja: Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej, ul. Konarskiego 22B, Gliwice, aula B, II piętro

Grupa wiekowa: dla dzieci 6-10 lat i 11-14 lat, wraz z opiekunami (na jednego Opiekuna przypada maksymalnie do trójki dzieci)

Liczba uczestników: 25 par junior + senior

Magiczny świat inżynierii materiałowej - warsztaty stomatologiczne.
Grupa I (dla dzieci 6-10 lat)
Prowadzący: mgr inż. Magdalena Zorychta

Opis: Jeśli chcesz się przenieść w magiczny świat inżynierii materiałowej i zagłębić swoją wiedzę w dziedzinie stomatologii i biomateriałów to jest to idealne wydarzenie dla Ciebie! Dzięki warsztatom będziecie mogli poznać zagadnienia inżynierskie oraz wykorzystać je w praktyce! Uzyskany efekt będzie połączeniem świata magii ze światem nauki, dzięki czemu biorący udział „złapią naukowego bakcyla” z inżynierią materiałową, który zostanie na długo w Waszej pamięci! Serdecznie ZAPRASZAMY!

Godzina: 10:30

Lokalizacja: Wydział Mechaniczny Technologiczny, ul. Konarskiego 18A, Laboratorium Badania Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych (parter)

Grupa wiekowa: dla dzieci dla dzieci 6-10 lat

Liczba uczestników: 8 par junior + senior

Tajemnice drzew.
Grupa II (dla dzieci 11-14 lat)
Prowadzący: mgr inż. Barbara Lisiecka

Opis: Warsztaty dla młodzieży szkolnej na temat niezwykłych możliwości roślin i drzew, przykłady wykorzystania różnego rodzaju drewna przez inżynierów i w życiu codziennym, nauka określania gatunku i wieku drzewa, pokaz wykorzystania urządzenia do grawerowania laserowego do cięcia, dekoracji i znakowania elementów z drewna.

Godzina: 10:30

Grupa wiekowa: dla dzieci 11-14 lat