Piknik Nauki i Kultury już 8 czerwca w Katowicach

8 czerwca 2018 r. zapraszamy do Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach, gdzie po raz szósty odbędzie się rodzinny Piknik Nauki i Kultury. Poznaj naukowe Śląskie w drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Weź udział w pokazach na temat energii i klimatu, przyrodniczych warsztatach dla dzieci i szalonych zabawach. Zaśpiewaj Bajkową Drużynę z Kasią Klich i posłuchaj  światowych przebojów. Wstęp wolny!

Popołudniowy Piknik to zaproszenie do wspólnej zabawy dla młodszych i starszych. Poprzez prezentację ciekawych doświadczeń i eksperymentów, wydarzenie ma pomóc najmłodszym w zrozumieniu skomplikowanych teorii naukowych, otaczających zjawisk przyrodniczych a także pobudzić u dzieci kreatywność oraz świadomość ekologiczną i społeczną. Motywem przewodnim piknikowej wystawy będą zagadnienia związane z ochroną klimatu, ekologią i energooszczędnością.

Na wystawie będzie można zobaczyć m.in. silnik Stirlinga, ogniwa magnezowo- węglowe, drukarki 3D, a także biochemiczne czary kulinarne i przysmaki kuchenne przygotowane przez mikrobiologów. To nie wszystko! Podczas Pikniku będzie można zmierzyć się ze sportowcami AWF Katowice w ciekawych dyscyplinach, wypróbować dmuchaną ściankę wspinaczkową, symulator motocyklowy i wiele innych atrakcji.

Gwiazdą dziecięcej publiczności będzie Kasia Klich z programem Bajkowa Drużyna. Zaś koncert finałowy pt. Niezapomniany Joe Cocker i przeboje świata wykona Jacek Kawalec. Wstęp wolny!

Oprócz wystawy i koncertów na uczestników Pikniku będzie czekać: grill, dmuchańce, wóz strażacki, laboratorium policyjne, zwiedzania obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum oraz udział w szalonych zabawach. Do zobaczenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla dzieci i młodzieży, Dla wszystkich. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.