Rzecznicy Nauki w Terenie – II śląska edycja już za nami.

Rzecznicy Nauki w Terenie – II śląska edycja. Pod takim hasłem odbyło się 30 listopada 2018 r. w  Centrum Popularyzacji Nauki jedyne w swoim rodzaju spotkanie świata naukowego z  przedstawicielami mediów. Umożliwiło naukowcom i dziennikarzom z redakcji regionalnych nawiązanie bezpośrednich kontaktów popularnonaukowych, wymianę informacji, doświadczeń i pomysłów na współpracę.

Dzięki takiej formule dziennikarze zyskali szansę na lepsze przedstawienie zagadnień naukowych, naukowcy natomiast  mogli nauczyć się jak mówić o swoich badaniach zrozumiale dla każdego spoza branży. Wiedzę na temat tego jak efektywnie nawiązywać współpracę z mediami i jak wykorzystać świeżo zdobyte kontakty do popularyzacji nauki przekazał im  Rzecznik Nauki – dr Jakub Bochiński, szkoleniowiec z Centrum Nauki Kopernik, w ramach  szkolenia pt. ARS MOLLIS – komunikacja naukowa i praca z mediami,  towarzyszącego szybkim randkom dziennikarsko-naukowym.
Akcja Rzecznicy Nauki w Terenie zainicjowane została przed laty przez Centrum Nauki Kopernik. W ubiegłym roku Rzecznicy Nauki wyruszyli w Polskę, stąd już po raz drugi Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej miało przyjemność organizować razem z CNK, Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego śląskie wydanie Rzeczników Nauki w Terenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.