Politechnika Juniora i Seniora

Czy Twoja Latorośl składa roboty z klocków Lego? A może masz w domu Młodego Eksperymentatora, robiącego wulkany z sody oczyszczonej i octu? Czy też może Twoje Dziecko ciągle pyta, a Ty nie zawsze znajdujesz od razu odpowiedź? No przecież nie każdy od razu potrafi powiedzieć, czym pachną bakterie? Albo: czy można dotknąć kolor? Czy też: jak zaszyfrować mój pamiętnik?… Na te i mnóstwo innych pytań nasi najmłodsi Adepci Politechnicznej Nauki znajdą odpowiedź na zajęciach Politechniki Juniora i Seniora.

A kiedy już zostawisz swoje Dziecko na zajęciach, czekasz na nie, nudząc się, pod drzwiami? My otwieramy te drzwi dla Twojego Dziecka i Ciebie. Tak , tak, dobrze przeczytałeś. Te zajęcia pozwalają dzieciom razem z rodzicami lub dziadkami odkrywać naukowy świat.  Jest to cykl zajęć dedykowanych najmłodszym (w wieku 6-12 lat), którzy przychodzą do nas razem ze swoimi opiekunami – rodzicami i dziadkami. Zajęcia prowadzimy w formie otwartych, interaktywnych wykładów oraz warsztatów i zajęć laboratoryjnych, prowadzonych przez naukowców i studentów Politechniki Śląskiej.

Pozwól nam odpowiedzieć na te wszystkie genialne pytania Twojego Dziecka, a przy okazji i Twoje. Chcielibyśmy, aby wspólne odkrywanie nauki było dla Was nową, radosną przygodą, podczas której nie tylko Twoje Dziecko, ale może i Ty „złapiesz naukowego bakcyla”. 

 

Kiedy? Od października 2017

Gdzie? Campus Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Katowicach i Zabrzu

Zapisy? Tak

Zapisy na zajęcia 9 grudnia wkrótce tutaj.

Regulamin: tutaj

Harmonogram:

 • 4 listopada – „Czy kolory istnieją?” – Wydział Chemiczny – mgr inż. Anna Byczek-Wyrostek; mgr inż. Maciej Sowa
    1. 10:00 – Wykład – 60 minut –  Czerwona Chemia, ul. Ks. M. Strzody, aula 1c (niski parter), Gliwice
    2. 11:30 – Warsztat – 60 minut – Centrum Biotechnologii, ul. B. Krzywoustego 8, H1.06, 1 piętro
 • 9 grudnia – „Po inżyniersku, ale środowiskowo, czyli o coś o wodzie, glebie i powietrzu” – Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki – dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska
    1. Więcej informacji wkrótce
 • 20 stycznia – „Witamy w mikro świecie” – Wydział Mechaniczny-Technologiczny – dr inż. Bogusław Ziębowicz
    1. Więcej informacji wkrótce

Koordynatorzy: