Wirtualna wystawa w galerii Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej

foto: materiały Wydziału Architektury

9.06.2020 odbyła się pierwsza wystawa w galerii Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej od czasu nastania pandemii. Ze względu na obowiązujące obostrzenia nie ma możliwości fizycznego jej obejrzenia, ale została otwarta i udostępniona wirtualnie. Wystawa została uroczyście otwarta 09.06.2020 o godzinie 10:00 transmisją live na YOUTUBE oraz FB oraz filmem z prezentacją. Dodatkiem do wystawy są modele w rzeczywistości rozszerzonej /augmented reality/, które można oglądać bezpośrednio na ekspozycji, a także na własnym smartfonie w aplikacji rzeczywistości rozszerzonej. Był to pierwszy tego typu eksperyment pozwalający doświadczać modeli fizycznych i wirtualnych jednocześnie. Ekspozycję przygotowali studenci 3-go roku Wydziału Architektury w ramach przedmiotu STRUKTURA MIASTA pod kierunkiem Tomasza Bradeckiego.