Politechnika Śląska po raz kolejny będzie współorganizatorem największego wydarzenia popularno-naukowego na Śląsku, który powstaje przy współpracy z pozostałymi śląskimi uczelniami. Nasza Uczelnia pokaże co mamy najlepszego do zaoferowania, nie tylko w naukach ścisłych i technicznych, ale też w zakresie nauk przyrodniczych, społecznych, humanistycznych, medycznych i o zdrowiu oraz w zakresie sztuki.
Tak, tak – Politechnika Śląska jest interdyscyplinarna, więc w każdym z tych zakresów możemy się czymś pochwalić.
Śląski Festiwal Nauki w Katowicach 2021 – zgłoszenia naukowców!
Jeszcze tylko do 6 listopada 2020 można przesyłać zgłoszenia do grona wystawców i prelegentów 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, który odbędzie się od 10 do 12 kwietnia 2021 roku.
Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji śląskiego święta nauki i podzielenia się z festiwalową publicznością swoimi naukowymi pasjami.
Nabór do grona wystawców i prelegentów odbywa się za pośrednictwem systemu rejestracyjnego, który znajdą Państwo pod następującym linkiem oraz na stronie internetowej ŚFN w zakładce „Nabór zgłoszeń”. Po założeniu konta w systemie można nadsyłać swoje propozycje aktywności do programu 5. ŚFN KATOWICE.
Piąta odsłona śląskiego święta nauki odbędzie się między 10 a 12 kwietnia 2021 roku. Organizatorzy wydarzenia, ośmieleni sukcesem poprzednich edycji, zdecydowali się poszerzyć formułę tych punktów programu, które świetnie sprawdziły się przed rokiem, jak i zaproponować publiczności festiwalu zupełnie nowe elementy. Strefa specjalna 5. ŚFN będzie poświęcona wybitnemu pisarzowi science fiction Stanisławowi Lemowi.
Na tę chwilę najbardziej prawdopodobną opcją przeprowadzenia piątej edycji festiwalu jest bez wątpienia coraz popularniejsza w ostatnim czasie formuła hybrydowa, co oznacza, że w niektórych elementach programu na miejscu w MCK będzie mogła wziąć udział z góry ustalona liczba osób, natomiast pozostali chętni będą mogli skorzystać z tych atrakcji za pośrednictwem transmisji online. Nie zmienia to jednak faktu, że wstęp na teren Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, a także udział w aktywnościach festiwalowych jest darmowy.
Po kolei będziemy odsłaniać elementy programu festiwalowego – już teraz możemy zdradzić, że strefa specjalna 5. ŚFN będzie poświęcona Stanisławowi Lemowi, a to z okazji przypadających na przyszły rok setnych urodzin tego wybitnego pisarza science fiction. Zaproponujemy również strefę węgla, w której pokażemy, jak przemysłowe dziedzictwo naszego regionu przełożyło się na jego unowocześnienie, a także jakie szanse, ale i zagrożenia związane są z tym procesem. W przestrzeni festiwalowej znajdzie się także strefa, w której będziemy się chcieli zastanowić, jak pandemia koronowirusa wpłynęła na nas jako społeczeństwo.
Jeszcze więcej informacji tutaj